2024.04.16.
FelnőttHírek

Mindenki 90 percet játszott

Két edzőmeccsen összesen három gól született az FC Ajka otthonában szerdán. Az NB II-es labdarúgócsapat egyik NB III-as ellenfelét sem tudta legyőzni.

FC Ajka-VLS 0-1 (0-0)

Ajka, 100 néző. V.: Gáspár. FC Ajka: Deczki – Köles, Pákai, Görgényi, Csemer – Nagy K., Csizmadia, Kenderes, Kapronczai, Lengyel – Oláh. Edző: Kis Károly

VLS Veszprém: Kis – Felber, Gulyás, Rédling, Kiliti, Somogyi, Vass, Lőrincz, Gálfi, Szabó, Füleki. Csereként pályára lépett: Koncz, Bencze, Simon, Bereczki, Balázs, Horváth Cs., Kristály. Edző: Pető Tamás.

55. perc: Balázs húzott el a jobb oldalon, beadását a becsúszó Görgényit megelőzve Gálfi juttatta a hálóba, 0-1.

FC Ajka-Perutz FC 1-1 (1-0)

Ajka, 100 néző. V.: Szalai. FC Ajka: Balogh – Horváth P., Kovalovszki, Bonivárt, Nagy B. – Markó, Németh, Nagy E., Nagy I., Erős (Král, 77.) – Major. Edző: Kis Károly. Pápai Perutz FC: Szigeti – Nagy T., Császár, Szabó Zs., Kalász, Vincze, Iványi, Baldauf, Irmes, Dóczi, Böröczky. Csereként pályára lépett: Bánki, Mogyorósi, Hanzl, Farkas B., Farkas D., Domján, Szilágyi, Benecz, Zsirai. Edző: Lengyel Ferenc.

19. perc: A 16-oson belül szép cselekkel tört kapura az ajkaiak egyik játékosa, de a védők buktatták. A bíró 11-est ítélt, a büntetőt Nagy István értékesítette, 1-0.

53. perc: Bal oldali pápai támadásnál a beadásra Imres jó ütemben érkezett és 11 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 1-1.

Kis Károly: – Ahogy terveztük, mindenki kapott 90 perc játéklehetőséget. Több próbázót is teszteltünk, annak ellenére, hogy ennek nem vagyok a híve, de az ismert sérülések miatt rákényszerültünk. Az első meccsen hiába játszottunk mezőnyfölényben, a támadójátékunk nem volt meggyőző.

A második találkozón pozitív volt, hogy két próbajátékos és több fiatal is lehetőséget kapott és bíztató formában játszott. Úgy gondolom, nagy küzdelem lesz a csapatba kerülésért. Másfél hét van a rajtig, addigra mindenképpen frissülnünk kell.

forrás: veol.hu/sport