2024.04.19.

Kétgólos győzelem a MOL Vidi FC II. elleni felkészülési mérkőzésen

Lejátszotta első hazai edzőmérkőzését együttesünk:  a mieink ellenfele a szintén az NB III. Nyugati csoportjában szereplő MOL Vidi FC II. volt. Schindler Szabolcs kisebb sérülés miatt nem számíthatott a mai napon Köles János, Kovács Gergő, Pákai Gergő és Nagy Krisztián játékára sem.

FC Ajka – MOL Vidi FC II. 4-2 (2-1)

Vezette: Szilasi

Gólszerzők: Oláh, Horváth, Nagy E., Major illetve Pápai, Horváth B.

FC Ajka: Horváth – Kalász, Kenderes, Erdei, Szabó – Bonivárt – Csizmadia, Nagy E. – Illés, Oláh, Horváth vezetőedző: Schindler Szabolcs pályára léptek még: Balogh, Tóth P., Major, Pavlitzky, Kovács Á., Markó, Popovics

MOL Vidi FC II.: Hársfalvi – Tarnóczi, Mocsi, Vastag, Zeke, Kojnok, Pápai, Szabó, Réti, Takács, Galacs pályára léptek még Jaksi, Major, Dankó, Pető, Mezei, Tajti, Tamás, Szabó, Fellner, Horváth, Komódi

2. perc: Oláh szerzett labdát, csellel becsapta védőjét és 12 méterről a hálóba lőtt! 1-0

25. perc: Illés baloldali beadását Horváth jól vette át, és egy igazítás után 16 méterről ballal a jobb alsó sarokba lőtt. 2-0

32. perc: Az ajkai védők hibáját kihasználva Pápai törhetett kapura és a kapu jobb oldalába helyezett. 2-1

49. perc: Ismét egy védelmi hiba csapatunknál, a balról érkező beadást Horváth B. lőtte a bal sarokba 2-2

56. perc: Egy jobb oldali ajkai támadást követően Nagy Erik lőtt a hálóba! 3-2

87. perc: Popovics indítását Major vette át és egy cselt követően a  hálóba lőtt! 4-2

Schindler Szabolcs: A mai mérkőzésnek az volt  a célja, hogy amit az elmúlt időszakban gyakoroltunk, abból minél több visszaköszönjön a mérkőzésen. Időnként szép támadásokat vezetve, szemre is szép gólokat lőttünk, a csapat védekezésével azonban nem vagyok maradéktalanul elégedett.

Csapatunk legközelebb szombaton Mosonmagyaróváron lép pályára 11 órás kezdettel.