2024.04.25.

Hosszabbításban szerzett góllal nyertünk!

Az NB III. Nyugati csoportjának 16. fordulójában a THSE-Szabadkikötő vendége volt csapatunk. Az őszi szezon első fordulójában kiütéses, 7-1 arányú győzelmet arattunk a fővárosiak ellen, akik az utóbbi időben megtáltosodtak és az utolsó 7 mérkőzésükből 6 alkalommal nyerni tudtak, aminek köszönhetően már a 6. helyett foglalták el a mérkőzés előtt a tabellán.

THSE-Szabadkikötő–FC Ajka 3–4 (2–1)

Budapest, 100 néző.

V.: Katona B.

THSE-Szabadkikötő: Csontos – Gere, Baksa, Révész, Gál Sz., Szabó M. – Pokó, Katona, – Kondor (Altorjai), Tóth H. (Gál T.), Wágner (Péter). Vezetőedző: Németh Gábor

FC Ajka: Horváth D. – Köles, Pákai, Kovács Csemer – Illés (Nagy E.), Csizmadia, Kenderes, Horváth P. (Erdei) – Oláh (Molnár T.), Nagy K. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Gólszerzők: Révész, Wágner, Gál Sz., ill. Oláh, Csizmadia, Molnár, Nagy

Csapatunk nem kezdte jól a találkozót, hiszen már az 5 percben hátrányba kerültünk: egy hazai szabadrúgást Révész fejelt kapura, Pákai még a gólvonalról menteni tudott, de a kipattanóra is Révész reagált a leggyorsabban és az üres kapuba továbbított. 1-0

Csapatunk hamar próbált egalizálni, de a mély és csúszós talajon nehezen lehetett folyamatos játékot kialakítani, így komolyabb lehetőséget nem sikerült a hazaiak kapuja előtt kialakítanunk. A 14. percben Csemer beadását Csizmadia kevéssel fejelte kapu mellé.

A találkozó 19. percében aztán jött a hideg zuhany: Tóth lépett ki lesgyanús szituációban, majd Wágner elé passzolt, akinek csak az üres kapuba kellett továbbítania. 2-0

A 24. percben Illés lépett ki nagy helyzetben, de Csontos védeni tudott.

A 27. percben Köles nagy bedobását, előbb Pákai, majd Kovács csúsztatta meg, a hosszún érkező Oláh pedig közvetlen közelről a hálóba fejelte a játékszert. 2-1

A folytatásban előbb Nagy K., majd Horváth szabadrúgását kellett védenie Csontosnak. Újabb gól az első játékrészben már nem született.

57. percben Oláh szenvedett térdsérülést.

Az 58. percben sikerült az egyenlítés: Oláh sérülése miatt még emberhátrányban játszott csapatunk, amikor Csemer lódult meg a baloldalon, vissza passzát Csizmadia gyönyörűen emelte a hálóba! 2-2

A folytatásban fölényben játszott csapatunk: előbb Illés fejesét védte Csontos, majd “tűzijáték” alakult ki a hazai kapu előtt, de nem sikerült kapuba találnunk.

A 69. percben szép támadás végén Horváth lőtt nagy helyzetben kapu mellé.

A 83. percben Köles felívelése tűnt reménytelennek, de Csontos és Gál nem értették meg egymást, amit Molnár kihasznált és a mélázó hazai játékosok elől  elhúzva a labdát az üres kapuba lőtt. 2-3

Amikor azt hihettük, hogy sikerül megnyernünk a mérkőzést, egy hazai szabadrúgást követően alakult ki kavarodás a kapunk előtt, aminek végén Révész a kapunkba lőtt 3-3

A 90. percben Nagy K. tolta meg hosszan a labdát ziccerben, majd szintén támadónk lövését védte Csontos.

A 92. percben Kenderes ugratta ki remekül Nagy Krisztiánt, támadónk egészen a kapuig vezette a labdát, majd Csontost is kicselezve az üres kapuba lőtt! 3-4

Együttesünk ezzel a sikerrel 13 pontos előnnyel vonulhat a téli szünetre!

Schindler Szabolcs: Úgy játszott a Szabadkikötő, mint egy C ligás angol csapat, nagyon agresszíven harcoltak minden labdáért, pontrúgásaik nagyon veszélyesek voltak, ez megnehezítette a dolgunkat. Dicséret illeti a csapatomat, hogy 0-2-ről is fel tudott állni és az utolsó pillanatig harcolva sikerült nyern a minket ezúttal is elkísérő lelkes szurkolóink biztatásával.