2024.03.28.

Győzelem az utolsó felkészülési mérkőzésen

A tegnapi napon lejátszotta utolsó felkészülési mérkőzését együttesünk. A mieink ellenfele a szombathelyi Illés Akadémia együttese volt.

FC Ajka-Illés Akadémia U19 4-0 (2-0)

Ajka, 50 néző. V.: Lovasi.

FC Ajka: Horváth D. (Balogh, 46.) – Köles, Pákai (Csaba, 60.), Kovács G., Csemer (Keresztes, 60.) – Kenderes (Kalász, 60.), Csizmadia (Kovács Á., 60.), Molnár (Horváth P., 46.), Illés (Markó, 60.) – Pavlitzky (Nagy E., 46.), Nagy K. (Major, 60.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs.

A 7. percben Kenderes szerzett labdát, Nagy Krisztiánhoz passzolt, aki a kapust is kicselezve, közelről gurított a hálóba, 1-0.

A 28. percben Nagy Krisztiánt buktatták a 16-oson belül, a tizenegyest a sértett értékesítette, 2-0.

A 69. percben Csaba indította Nagy Eriket, aki 14 méterről a kifutó kapus felett helyezett a hálóba, 3-0.

A 78. percben Horváth Péter jobboldali beadását Kovács Gergő 10 méterről fejelte a léc alá, 4-0.

Csapatunk a héten két taggal is bővült: a két fiatal játékos (mindketten 2000-es születésűek) Keresztes Krisztián (Illés Akadémia) és Csaba Dániel (Budapest Honvéd) egyaránt a védelemben bevethetők.

A mieink jövő kedden már tétmérkőzést játszanak, az NB I-es Debrecent fogadjuk a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.