Lejátszotta a bajnoki rajt előtti utolsó felkészülési mérkőzését együttesünk. A mieink a NB III. Közép csoportjának listavezetőjének, az SZTK-Erimának voltak a vendégei.

SZTK-Erima – FC Ajka 2:3 (0:0)

FC Ajka: Dénes (Balogh) – Pál, Köles (Pavlitzki), Kovács Gergő, Csemer, Hanzl, Tölgyesi (Kozma), Skriba, Lőrinczy (Pataki), Balázs (Major), Szabó (Kovács Gábor). Edző: Bücs Zsolt.

Az 55. percben a mieink egy kontra vezettek végig Hanzl beadását Balázs az ötösről pörgette a hálóba, 0:1.

A hazaiak egyenlítettek, majd a 73. percben újabb remek kontrát követően Major húzott el a bal oldalon, beadása Rodenbücherről lepattant, Pataki estében lőtt a hálóba, 1:2.

A 80. percben Kozma hosszú indításával ismét Major lépett meg, önzetlenül Kovács Gábor elé tálalt, aki az ötösről a kapu közepébe helyezett, 1:3.

Az utolsó percekben sikerült szépíteniük a hazaiaknak.

Az NB III közép csoport listavezetőjének otthonában fejezte be a felkészülését csapatunk a február 18-ai tavaszi rajt előtt. Örömteli, hogy még az első edzőmeccsen, Pápa ellen megsérült Kozma is pályára léphetett. A kegyetlen rossz minőségű műfüves játéktéren egyedül Pákai játékát nem kockáztatta Bücs mester.

Bücs Zsolt: Az első fél óra nagyon jó játéka után visszaestünk, ekkor a hazaiak két kapufát is lőttek. A második félidőben szép támadásokat vezettünk, megérdemelten nyertünk. A még meglévő hibáinkat egy hét alatt ki lehet javítani.