Barion Pixel
2024.04.26.
FelnőttHírek

Győzelem a megyei rangadón

Az NB III. Nyugati csoportjának 19. fordulójában megyei rangadóra került sor, hiszen csapatunk a Pápai Perutzot látta vendégül az ajkai Városi Sportcentrumban. Nagy érdeklődés mutatkozott a mérkőzés iránt, hiszen nagyjából 1000 néző tekintette meg a helyszínen a találkozót!

FC Ajka- Pápai Perutz FC 3-0 (1-0)

Ajka, 1000 néző.

FC Ajka: Horváth D. – Köles, Pákai, Kovács G., Csemer – Illés (Pavlitzky, 66.), Horváth P. (Oláh, 62.), Kenderes, Csizmadia – Major (Harsányi, 50. perc), Nagy K. Vezetőedző: Schindler Szabolcs

Pápai Perutz FC: Szigeti – Nagy, Bohner, Dóczi, Tiba – Szilágyi, Iványi (Jurik, 78.), Hanzl (Baldauf, 65.), Böröczky – Tóth, Vallejos (Benecz, 65.). Vezetőedző: Rozmán László.

Már a 7. percben bevettük Szigetit kapuját, de a játékvezető szerint a lesen álló csizmadia zavarta Szigetit, így érvénytelenítette Nagy K. találatát.

A 12. percben Csizmadia távoli próbálkozását csak másodjára tudta hárítani Szigeti.

A 17. percben 17 méterről végezhettünk el szabadrúgást, a labda mögé Nagy K. állt, akinek lövését a sorfalban álló Dóczi kézzel hárította, így Derdák tizenegyest ítélt, míg a pápai védőt kiállította. A büntetőt Nagy K. magabiztosan értékesítette. 1-0

A folytatásban fölényben voltunk, de sok hibával játszott csapatunk. Horváth lövését kellett védenie Szigetinek, majd Csizmadia fejese tévesztett kevéssel célt.

A 36. percben Köles passzolt remekül Nagy K. elé, akit eltüntettek a büntetőterületen belül, ezúttal azonban néma maradta  játékvezető sípja.

A második félidőben első komolyabb lehetőségére a 70. percig kellett várni, ekkor Benecz lövését kellett szögletre mentenie Horváthnak.

A 76. percben a csereként pályára lépő Pavlitzky cselezte magát lövőhelyzetig, próbálkozása a felső lécen csattant.

A 84. percben aztán sikerült eldöntenünk a találkozót: szép támadás végén Oláh egy cselt követően helyezett Szigeti mellett a kapuba! 2-0

A hosszabbításra maradt a slusszpoén: Oláh szögletét senkitől sem zavartatva Pákai fejelte a kapuba! 3-0

Schindler Szabolcs: A szezon legrosszabb játékával rúgtunk három gólt. Úgy gondolom, ezek után a csapat tartozik eggyel szurkolótáborának.