2024.04.25.
FelnőttHírek

Győzelem a második felkészülési mérkőzésen

A bakonyi labdarúgó csapat a második edzőmérkőzését a Kazincbarcika ellen vívta. Schindler Szabolcs együttese két alkalommal volt eredményes.

FC Ajka-Kazincbarcika 2-1 (1-0)

Budafok. Ajka: Horváth D. – Görgényi, Tar, Jagodics, Babos, Sejben, Tóth G., Csizmadia, Pantovic, Horváth P., Zsolnai.

Csere: Szabados, Szűcs K., Kenderes, Présinger, Fiáth, Tajthy, Borsos, Gaál, Szarka. Edző: Schindler Szabolcs.

Kazincbarcika: Megyeri – Székely, Szekszárdi M., Szekszárdi T., Süttő, Kotula, Kártik, Szabó B., Pekár, Kurdics, Pinte.

Csere: Dojcsák, Ternován, Papp M., Heil, Dobozi, Vincze, Csilus T., Csatári, Ádám, Szilvási Zs., P. Gante, Csilus Á. Edző: Csábi József.

Jó iramú, küzdelmes mérkőzést hozott az ajkaiak második felkészülési meccse. Az első játékrészben mind a két együttes előtt adódott helyzet, azonban csak az ajkaiak találtak be. A 40. percben egy szöglet után Babos fejelt a vendég hálóba, 1-0. A második félidőre mind a két vezetőedző sort cserélt. A bakonyi együttes a 79. percben ismételten betalált, ezúttal Borsos fejezte be az akciót, 2-0. A 85. percben büntetőhöz jutott a sárga-kék alakulat. A labda mögé Ádám állt, aki magabiztosan értékesítette a tizenegyest, 2-1. A fennmaradó játékidőben újabb gól már nem született, így a második edzőmérkőzésén győzni tudott az FC Ajka.

Legközelebb a zöld-fehérek, január 20-án, a Budapest Honvéd otthonában játszanak felkészülési mérkőzést.

forrás: veol.hu/helyi-sport