2024.04.23.

Ellentétes félidők a Csákvár ellen

Két nappal az Újpest elleni felkészülési mérkőzést követően újabb találkozót játszott együttesünk: a mieink ezúttal hazai pályán a szintén másodosztályú Aqvital FC Csákvár csapatát fogadták.

FC Ajka : Horváth (Balogh)– Köles (Csizmadia), Pákai, Bonivárt, Nagy B. – Kenderes, Nagy E. (Nagy I.) – Lakatos (Markó, Erős), Horváth P. (Lengyel), Csemer (Oláh) – Major (Nagy K.)

A mérkőzés elején a  mieink léptek fel támadólag, de nagyobb helyzetet nem sikerült kialakítani a csákvári kapu előtt.

A 13. percben Pákai visszafejelt labdáját Csemer kevéssel rúgta kapu mellé.

25. percben Major szép cselt követően indította Csemert, akinek lövése ezúttal is célt tévesztett.

A folytatásban Pratsel próbálkozásai következtek, de gólt neki sem sikerült szereznie.

A 41. percben megszereztük a vezetést: Major ugratta ki remekül Lakatost, aki egy igazítás után lőtt a kapu bal oldalába! 1-0

A második félidő első 20 percében komolyabb veszély egyik kapu előtt sem adódott. A 65. percben Bonivártot látta szabálytalannak a játékvezető, büntetőt ítélt. Pratsler lövésébe Balogh még bele tudott ütni, de a labda így is utat talált a hálóba. 1-1

A hajrában Daru beállásával fölénybe kerültek a vendégek, aminek a 76. percben lett meg az eredménye: Daru került ziccerbe és higgadtan lőtt Balogh mellett a hálóba. 1-2

Kis Károly: Az első félidőben megérdemelten szereztünk vezetést ebben a félidőben egyes periódusokban kifejezetten jól játszottunk. A második félidőben már nem játszottunk olyan szervezetten és ezt a  vendégek ki is használták.

A következő edzőmérkőzésünket jövőhéten szerdán 11 órai kezdettel játsszuk Gyirmóton, ahol a szintén másodosztályú Gyirmót FC Győr lesz az ellenfelünk .