Az NB III. Nyugati csoportjának 26. fordulójában a Puskás Akadémia FC második számú csapata volt együttesünk ellenfele. A mieink annak tudatában léphettek pályára, hogy amennyiben sikerül legyőzni soros ellenfelüket, úgy 4 pontot előnyre tehetnek szert a Kaposvárral szemben.

Eltiltott és sérült sem volt keretünkbe, így Bűcs Zsoltnak kellemes gondjai akadtak a mérkőzés előtt. Vezetőedzőnk a Dénes – Pál, Pákai, Kovács Gergő, Csemer – Hanzl – Balázs, Köles, Tölgyesi, Major – Szabó kezdő tizenegyet küldte pályára.

A mérkőzést álmosan kezdték a csapatok, komolyabb gólszerzési lehetőség egyik kapu előtt sem adódott.

Az első helyzet Szabó nevéhez fűződött, csatárunk 17 méterről tekert nem sokkal kapu mellé. A 11. percben a Puskás II egy szöglet utáni fejessel jelezte, hogy pályán van.

A mieink birtokolták többet a labdát, a vendégcsapat igyekezett fegyelmezetten visszazárni, és labdaszerzés után gyorsan támadni. A széleken akadt lehetősége az Bűcs Zsolt csapatának, de nagyobb lehetőséget nem sikerült kialakítani.

Az unalmas, főként vagdalkozással teli időszakot a 27. percben Csemer szép kapáslövése törte meg. Vargának nem okozott gondot a próbálkozás, de ezután kicsit megélénkült csapatunk.

A 30. percben Csemer baloldali beadását követően Major fordult le, lövése alig ment el a bal kapufa mellett. A másik oldalon Mezőssy vezette keresztbe az ajkai 16-os vonalán a labdát, tüzelt, Dénes vetődve védett.

A 38. percben Tölgyesi ment el a jobb oldalon, jól adott be, de Majort szerelték a védők. Az ellentámadás gólt hozott.

A 39. percben a bal oldalról próbálkozott lövéssel a Puskás Akadémia II, Dénes védett, de a labda épp Damásdi elé pattant, a középpályás közelről nem hibázott, 0:1.

Szünet után Szabó ollózása ment kapu fölé, majd Kovács Gergő fejelt közelről a kapus kezébe. A másik oldalon egy szabadrúgás jelentett veszélyt.

Az 56. percben Csemer beadását Szabó fejelte mellé. Négy perccel később Lőrinczy bombázott 18 méterről kapásból, a labda a védőkről pattant szögletre. A 64. percben a mieink 11-est reklamáltak, az akció továbbment, Csemer lőtt fölé.

A 75. percben Skriba célozta meg ballal 16 méterről a bal alsót, Varga szögletre tenyerelte a labdát. Eközben a vendégkontrák egyre veszélyesebbek voltak.

A 81. percben Csemer bombáját hárította Varga, majd a védők tisztáztak. Három perccel később Lőrinczy szabadrúgása kerülte el a vendégkaput.

A 88. percben az FC Ajka 15 méterről végezhetett el közvetett szabadrúgást, a kipattanót Lőrinczy tűzte rá, Varga nagy bravúrral védett. Szöglet után Pákai fejese ment alig mellé.

A 90. percben Dénes védte Erdei abszolút ziccerét.

A hosszabbításban Köles került remek helyzetbe, de közelről a kapufára bombázta a labdát. Nem sokkal később a másik oldalon Hudák is eltalálta a kapufát.

Gyenge színvonalú meccsen a győztes sem büszkélkedhetett jó játékkal. A mieink jövő héten Diósdon javíthatnak.

Bücs Zsolt: Sokat tettünk azért, hogy nyerjünk. Úgy gondolom, nem érdemeltünk vereséget, a hozzáállással elégedettek lehetünk. Nagy problémának látom, hogy egy utánpótlásklub, amely az NB III-ban játszik, már az első félidőtől kezdve időt húz. Ez számomra elgondolkodtató.