2024.04.24.

A legjobb 32 közé jutott csapatunk a Magyar Kupában!

A Magyar Kupa 7. fordulójában a Győr-Moson-Sopron megyei első osztály listavezetőjével, a Lipót Pékség SE csapatával játszott együttesünk.

Lipót Pékség SE – FC Ajka 2-4 (0-2)

Lipót, 150 néző

Vezette: Jakab

Lipót Pékség SE: Takács – Molnár, Csete, Rigó (Nyári 62′), Zimonyi, Varga (Schillinger R 76′), Bieder, Vörös, Tóth, Kapa Má., Kapa Ma. vezetőedző: Varga Péter

FC Ajka: Balogh – Molnár, Kovács, Erdei, Pavlitzky – Kalász, Kenderes, Illés (Král 88′), Horváth – Major (Markó 91′), Nagy K. (Oláh 46′) vezetőedző: Schindler Szabolcs

Nem volt igazi futballidő Lipóton, hiszen orkánerejű szél várta a csapatokat. Az első játékrészben csapatunkat segített a szél.

A mérkőzés 3. percében Kalász beadását a szél tolta a felső lécre. 2. perccel később Major lépett ki ziccerben, támadónk lövésénél Takács már verve volt, a kapufa viszont kisegített a hazai hálóőrt.

A 15. percben Horváth Péter életerős szabadrúgását kellett védenie Takácsnak. Egy perccel később Kalász indulhatott meg, de emelése kevéssel kapu fölé szállt.

A 23. percben megszereztük a vezetést: Horváth vállalkozott lövésre, próbálkozása egy hazai védő fején megcsúszott, így a labda a kapu bal oldalába jutott. 0-1

3 perccel később már 2 góllal vezettünk: Nagy Krisztián lépett ki ziccerben, a kifutó Takácsot kicselezve az üres kapuba lőtt. 0-2

36. percben Major fejelt kevéssel kapu mellé, majd a félidő hajrájában Nagy K. tekert kevéssel kapu fölé.

A második félidő elején Baloghnak is védenie kellett, de a 48. percben büntetőhöz jutott csapatunk: Pavlitzky tört be szépen a 16oson belülre, csak szabálytalanul tudták megállítani. A labda mögé Oláh állt, azonban büntetőjét Takács védeni tudta.

A kihagyott büntető megfogta csapatunkat és a szél által támogatott Lipót lépett fel támadólag, de különösebb veszélyt nem jelentettek Balogh kapujára.

A 67. percben egy kontra végén Illés passzolt a kapuba. 0-3

3 perccel később szépíteni tudtak a hazaiak: Zimonyi lépett ki a leshatáron (vagy azon túl) Baloghot kicselezve pedig az üres kapuba lőtt. 1-3

A 72. percben újra 3 gól lehetett volna előnyünk, de Major nagy helyzetben kapu mellé lőtt.

A 79. percben már csak egy góllal vezettünk: szöglet utáni kavarodást követően Csete talált Balogh kapujába. 2-3

Nem sokkal később Oláht rúgták fel a büntetőterületen belül, de a játékvezető sípja ezúttal néma maradt.

A 85. percben Horváth tekert kevéssel Takács kapuja mellé.

A 89. percben Major cselezte magát tisztára, első próbálkozását még védeni tudta Takács, de a kipattanónál már ő is tehetetlen volt. 2-4

Csapatunk győzelmének köszönhetően bejutott a Magyar Kupa legjobb 32 csapata közé. Sorsolás ma este GÓÓL című műsort követően 22.45-kor lesz élőben az M4 studiójában.