2024.04.24.
FelnőttHírek

Magabiztos győzelem Andráshidán

Az NB III. Nyugati csoportjának 12. fordulójában a 11. helyezett Tarr-Andráshida SC ellenfele volt együttesünk.

Tarr-Andráshida SC – FC Ajka 0-3 (0-2)
Zalaegerszeg, 180 néző.

V.: Leél-Őssy.

Tarr Andráshida SC: Czirjék – Jóna (Ferencz, 46.), Simonfalvi, Kalamár, Nagy – Horváth T., Marsai, Szegleti – Kovács L., Bontó (Szabó, 80.), Tóth (Takács, 70.). Vezetőedző: Dobos Sándor

FC Ajka: Horváth D. – Köles, Pákai, Kovács, Csemer – Csizmadia (Kalász, 85.), Illés (Molnár, 80.), Kenderes, Horváth P. – Nagy K. (Major, 77.), Oláh. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.

Az első tíz percben komolyabb lehetőség nem adódott egyik kapu előtt, sok volt a pontatlanság a pályán. A találkozó 17. percében Csizmadia vállalkozott távolról lövésre, próbálkozását Czirjék tornázta ki a jobb alsó sarokból.

A 23. percben megszereztük a vezetést: Csizmadia futott el a  jobb oldalon, centerezését Nagy K. továbbította a kapuba! 0-1

25. percben Horváth Péter végezhetett el ígéretes helyről szabadrúgást, próbálkozása kevéssel ment kapu mellé.

A 29. percben Szegleti szabadrúgását kellett védenie Horváthnak.

A 30. percben Nagy K. léphetett ki ziccerben, de támadónk lövését Czirjék védeni tudta.

A 33. percben megdupláztuk előnyünket: Köles nagy bedobását egy hazai védő csúsztatta meg, a hosszún érkező Csizmadia senkitől sem zavartatva az üres kapuba lőtt! 0-2

A 43. percben újabb nagy lehetőség adódott előttünk: Nagy K. ugratta ki nagyszerűen Illést, támadónk a kifutó Czirjéket is kicselezte, de nem tudott hálóba találni, így kétgólos előnnyel mehettünk szünetre.

A második félidő ugyanúgy kezdődött, ahogy az első játékrész, komolyabb lehetőég egyik kapu előtt sem adódott. A 63. percben aztán először jutottak el a kapunk elé a hazaiak: védőink nem értették meg egymást, Tóth elé került a labda, aki ziccerben kapu mellé passzolt.

A 65. percben megfogyatkoztak a hazaiak, miután Kalamárt kiállította a játékvezető.

A 67. percben Nagy K. próbálkozását védte Czirjék.

A 71. percben Csemer beadását Köles fejelte kapu mellé.

A 75. percben Nagy K. fejelte le a labdát Oláhnak, akinek lövését Czirjék védte.

A 82. percben végleg eldőlt a találkozó: a csereként beálló Molnár vállalkozót lövésre Czirjék a próbálkozását még védeni tudta, de a középre kiütött labdára Oláh érkezett a leggyorsabban, aki az üres kapuba lőtt. 0-3

A 84. percben Horváth lövése ment kevéssel kapu mellé.

Csapatunk győzelmének köszönhetően továbbra is 8 ponttal vezeti az NB III. Nyugati csoportjának tabelláját.

Schindler Szabolcs: Nehéz hétről-hétre kimagaslóan játszani, úgy gondolom, már az első félidőben eldöntöttük a meccset. Szervezetten és jól játszottunk ekkor. Gratulálok a csapatnak.